Strona główna
Internetowej
Gazety Katolików

Stanisław Krajski
Jest postęp


Prymas Polski Kardynał Józef Glemp powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej" w dniu 19.02.2002 r. słowa, które warto odnotować, i na które warto się powoływać szczególnie w kościelnych środowiskach euroentuzjastów:
To, że dzisiaj w różnych środowiskach wewnątrz Kościoła są wahania w kwestii naszego przystąpienia do Unii, to bardzo dobrze. Nie martwię się o to, że są różne głosy. Trzeba bowiem odpowiedzieć dogłębnie na wiele pytań. Jeżeli ktoś ma błędne zdanie, to w takiej, nawet gorącej dyskusji, ma szanse swoje opinie skorygować.
Następnego dnia w wywiadzie telewizyjnym odciął się zdecydowanie od wszelkich brutalnych ataków na Radio Maryja, również tych, których autorami są ludzie w sutannach tacy jak wymienieni w tym wywiadzie ks. Czajkowski i ks. Musiał. Prymas wprost powiedział, że te osoby nie są autorytetami.
To ważny choć jednak drobny krok Prymasa w kierunku, który uznaje tak wielu Polaków, Polaków kierujących się miłością do Kościoła i Polski. Miejmy nadzieje, że Prymas takich kroków podejmie więcej i że wejdzie mu to w krew.