Strona główna
Internetowej
Gazety Katolików

Warszawa 26 lipca 2010 r.

Ruch Obywatelski SOLIDARNI 2010

 

 

Do

     Prezydenta -Elekta

Bronisława Komorowskiego

 

 

My Polacy z Ruchu Obywatelskiego SOLIDARNI 2010, gromadzący się od 10 kwietnia 2010 roku pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu, zwracamy się do Pana, jako Prezydenta – Elekta z Apelem.

Jako grupa ludzi, która trwając każdego dnia pod Krzyżem modliła się za Ojczyznę, wszystkich tragicznie Zmarłych pod Smoleńskiem, oraz pogrążonych w żałobie zwracamy się do Pana z Apelem o pozostawienie Krzyża pod Pałacem do czasu postawienia w tym miejscu trwałego i widocznego znaku pamięci.

Ponieważ Krzyż ma być przeniesiony, oczekujemy, że do dnia 3 sierpnia zostanie spełniona prośba Harcerzy umieszczona na Krzyżu oraz wola wielu tysięcy Polaków, którzy w tym miejscu się gromadzili.

Od szybkiej pozytywnej decyzji Pana Prezydenta - Elekta i podania jej do publicznej wiadomości zależy godne zakończenie tego sporu, który powstał po ogłoszeniu Pana decyzji o przeniesieniu Krzyża.

Do niniejszego pisma dołączamy listy poparcia Apelu o następującej treści:

Zwracamy się z apelem o pozostawienie Krzyża pod Pałacem Prezydenckim do czasu postawienia w tym miejscu pomnika upamiętniającego tragiczną śmierć naszych rodaków wraz z p. prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim pod Smoleńskiem.

 

Z poważaniem:

Ruch Obywatelski SOLIDARNI 2010

Przedstawiciele:

Mirka Zielińska

Ewa Sadokierska

Joanna Strzemińska