Strona główna
Internetowej
Gazety Katolików

W dniu 7.08.2010 wysłaliśmy poczta elektroniczną (adres: 'sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl' ) następujący lis do Prezydenta Warszawy:

 

 

Hanna Gronkiewicz - Waltz

Prezydent Warszawy

 

 

Szanowna Pani Prezydent!

 

Z niepokojem czytamy w Internecie, że za pośrednictwem Facebooka zmawia się grupa, liczącą ponoć już 800 osób zamierzająca "w czynie obywatelskim" usunąć krzyż z Krakowskiego Przedmieścia:

 

Oto wpis i adres internetowy (http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,351895)   na którym można przeczytać:

 

"Powstała odpowiednia grupa na fejsbuku. Umawiają się na przeniesienie krzyża. Na razie zadeklarowało udział ponad 800 osób.

 

Zwracamy się także z apelem do władz by nie przeszkadzały nam w podjętych przez nas krokach. Skoro nikt nie potrafi rozwiązać tej gehenny, rozwiążemy ją my, zwykli ludzie. Rozumiemy osoby walczące o swoje racje dotyczących krzyża, ale czy ci ludzie zastanowili się czy nie urażają w ten sposób innych?

 

Spotykamy się 09.08 o godzinie 23:00 przed Pałacem Prezydenckim. Późna godzina sprawi że nie spowodujemy uszczerbku w komunikacji miasta i oszczędzimy ten smutny widok turystom."

 

Mamy nadzieję, że Pani Prezydent sprawdzi tę informację i nie dopuści do  tego chuligańskiego wybryku. Jednocześnie zawiadamiamy, że przed Pałacem Prezydenckim w każdą noc dochodzi do ekscesów, podczas których naruszana jest nietykalność cielesna modlących się (są bici), ich godność (obrzucani są wulgarnymi słowami, naruszany jest spokój publiczny, dokonuje się profanacja krzyża i pojawia się wiele innych zachowań sprzecznych z prawem (np. oddawanie moczu na znicze).. Służby porządkowe nie reagują i nie pomagają nawet wtedy kiedy atakowane są kobiety!

Apelujemy więc do Pani Prezydent o podjęcie odpowiednich kroków, zawiadomienie odpowiednich służb i o doprowadzenie do tego, by grupa modlących się mogła spokojnie się modlić i czuwać pod Krzyżem i by nie następowała czynna profanacja poświęconego przecież krzyża.

 

Maria Kominek, Stanisław Krajski