Strona główna
Internetowej
Gazety Katolików

Nocne prowokacje i profanacje

 

Jak informują nas obrońcy krzyża przebywający pod pałacem prezydenckim od 3 sierpnia br. nastąpiły zmasowane nocne prowokacje i profanacje zmierzające w sposób wyraźny do zastraszenia obrońców krzyża i będące aktami skrajnej nienawiści. Wygląda na to, że są to ataki zorganizowane i koordynowane.

 

W trakcie jednego z nich pobito modlące się kobiety. Do krzyża podchodzą też grupki mężczyzn, by wyśmiewać się z modlących, obrzucać ich wulgarnymi epitetami, urągać krzyżowi. Jedna z nich przyniosła krzyż sporządzony z puszek po piwie i wśród wulgarnych okrzyków i śmiechów rzuciła go w stronę pałacu. Inna grupka zatrzymała się przed zniczami i mężczyźni oddali na nie mocz.

Jedna z kobiet podeszła do mundurowego krzycząc; "Zastrzel ich, zastrzel i wyrzuć ten cały śmietnik". Wiele takich grupek próbuje w sposób wyraźny sprowokować obrońców krzyża do ostrych reakcji słownych i rękoczynów. Obrońcy krzyża nie reagują i modlą się w tym czasie.

Według tego co mówią, służby mundurowe są albo nieobecne podczas takich ataków albo nie reagują, nawet gdy dochodzi do wyraźnego złamania prawa. Za to często legitymują obrońców krzyża.

 

Stanisław Krajski

6 sierpnia 2010