Strona główna
Internetowej
Gazety Katolików

Tajemnicze zaginięcie

 

W  dniu 30 lipca br. pojawiła się na stronie http://marucha.wordpress.com (pod adresem: http://marucha.wordpress.com/2010/07/30/rafal-gawronski-pierwszym-oficjalnym-wiezniem-politycznym-iv-rp/)  informacja pt. "Rafał Gawroński pierwszym oficjalnym więźniem politycznym IV RP - aresztowany z drewnianymi krzyżami naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego!".

Czytamy tam, między innymi: "Jak podają nasi informatorzy, jeden z najgorliwszych obrońców krzyża, dziennikarz polonijny Rafał Gawroński, został wczoraj aresztowany naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego w momencie gdy trzymał drewniane krzyże w ręku. "Podjechały trzy patrole - policja, WSW, BOR" mówi nasz informator - i go aresztowały rzekomo z paragrafu 212 (o pomówienie). Dziennikarz został przewieziony do aresztu na ul. Wilczą, a następnie gdzieś wywieziony. Rafał Gawroński w ciągu ostatniego miesiąca był także reporterem niezależnego programu internetowego 11 Minut, w którym w dwóch odcinkach ostro krytykował planowane usunięcie krzyża spod Pałacu Prezydenckiego".

4 sierpnia br. ukazała się na stronie http://www.obnie.info (pod adresem: http://www.obnie.info/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=1342:gawronski-nowe-watki&catid=92:przesladowani-przez-panstwo&Itemid=27)  informacja pt. "Aresztowany Rafał Gawroński nadal nie został odnaleziony". W jej ramach czytamy: "Do akcji szukania Rafała Gawrońskiego włączyło się stowarzyszenie "Demokracja USA" z Nowego Jorku, którego wiceprezes Michał Dembowski specjalnie przyleciał do Polski by pomóc w akcji poszukiwania tego powszechnie lubianego dziennikarza polonijnego. Pierwsze rezultaty śledztwa podjętego przez znanego polonijnego biznesmana już są widoczne. Po wielu rozmowach i telefonach z politykami, dziennikarzami, działaczami organizacji społecznych można stwierdzić, że sprawa zniknięcia Rafała Gawrońskiego wygląda coraz dziwniej. Rzecznik prasowy Służby Więziennej płk. Luiza Sałapa stwierdziła, że ma w ręku oświadczenie podpisane przez Rafała Gawrońskiego, że aresztowany nie chce "by jego miejsce pobytu zostało ujawnione".

Do dnia 6 sierpnia br. nie dotarły do nas żadne nowe informacje na ten temat.